Hakkımızda-x

piyesahne-ekip-02-800x600 piyesahne-ekip-01-800x600

Hikayemiz

Piyesahne, 2014 yılında bir araya gelen, profesyonel çalışma hayatlarını tiyatro ile anlamlandıran ve sahne tozunun etkisiyle bu alanda da profesyonelleşen tiyatro sevdalılarından oluşmaktadır.

2014-2015 ve 2015-2016 sezonlarında Duru Tiyatro çatısı altında “Şimdi Olmaz Sevgilim” (Ray Cooney, John Chapman) ile başlayan sahne buluşmamız 2016-2017 ve 2017-2018 sezonlarında “Hangi Oyun?” (Ken Ludwig) ile devam etmiştir.

2018-2019 ve 2019-2020 sezonlarında ise, Rus yazar Valentin Krasnogorov’un kaleminden, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Şahin Ergüney’in yönetiminden, polisiye tadında, insanı anlatan bir kara komedi olan “Prömiyer Partisi” adlı oyunla seyircilerimizle buluştuk.

Sanat yolculuğumuzda ilk desteği veren Duru Tiyatro’ya, süregelen manevi desteği için Tiyatro Dünyası Oyuncuları’ndan sevgili Can Törtop’a ve ekibimize bu yıl dahil olan profesyonel oyunculuk mezunları adına Dialog Anlatım İletişim’e ve kurucuları, değerli sanatçılar Can Gürzap ve Arsen Gürzap’a, prova mekanları ve tanıtım desteği için üyesi olduğumuz Kadıköy Tiyatroları Platformu’na, sanata ve tiyatroya desteği için Kadıköy Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkililerine ve Kadıköy Belediyesine ve piyesahne’nin bugünkü konumuna gelmesinde büyük katkısı olan değerli Devlet Tiyatrosu Sanatçısı, hocamız, yönetmenimiz Şahin Ergüney’e teşekkür ederiz.

Misyonumuz

Misyonumuz, Hamlet’in de söylediği gibi, dünyaya bir ayna tutmak, iyilerin iyiliklerini, kötülerin kötülüklerini göstermek, çağımızın ne olup ne olmadığını ortaya koymaktır. Ve her geçen gün buna olan ihtiyaç artmaktadır. 

Piyesahne olarak, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle yolumuzu aydınlatmaya devam edeceğiz:
“Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.”

Ekibimiz

Güncel “piyesahne” ekibi, yönetmenimiz Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Şahin Ergüney ile birlikte 5 kadın, 2 erkek oyuncu, deneyimli bir sahne/dekor tasarımcısı, ses/ışık teknisyenleri ve dekordan sorumlu 2 kişilik teknik ekipten oluşmaktadır.

Sahin_Erguney-piyesahne-800x800

Şahin Ergüney

Devlet Tiyatrosu sanatçısıdır. 1986 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Şimdiye kadar 60 civarında oyunda, oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı. Töre, Çayhane, Geyikler Lanetler, Yer Demir Gök Bakır, Simavnalı Şeyh Bedrettin, Islıkçı, Teneke, Aşkımızın Gemisi Fındık Kabuğu, Sevgili Barış, 72.Koğuş, Kuvayi Milliye Destanı… Çok sayıda sinema ve dizi filmde rol aldı. Uzun yıllar seslendirme sanatçılığı yaptı. Kültür Sanat Sen Yönetim Kurulu Üyeliği, Devlet Tiyatrosu Sanatçıları Derneği Genel Başkanlığı, Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bulancak Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmenliği yaptı.

Sukru_Veysel_Alankaya-800x800

Şükrü Veysel Alankaya

1988 Şanlıurfa doğumludur. Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarını bitirdikten sonra, anlatı üzerine yaptıkları çalışmalarla kendilerini duyuran “Oyun İşleri” tiyatro ekibinde yer aldı. İstanbul Aydın Üniversitesi “Tiyatro Yönetmenliği” programında yüksek lisans eğitimini “Tiyatro – Anlatı İlişkisi ve Anlatıcının Dönüşümü” üzerine yazdığı tezle bitirdi. Oyunculuk ve yönetmenlik kariyerine aktif bir şekilde devam etmektedir.

Adnan_Basar-piyesahne-800x800-02

Adnan Başar

1958’de Niğde’de doğdu. Evli ve iki çocuk babasıdır. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Bir kamu ortaklığından emeklidir. Tiyatro çalışmalarının yanı sıra televizyon dizilerinde oyunculuk yapmaktadır.

Cagdas_Murat_Tunali-800x800

Çağdaş Murat Tunalı

1987 senesinde İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden 2010 senesinde mezun oldu. Özel bir inşaat şirketinde çalışmaktadır.

Dialog Anlatım İletişim okulunda oyunculuk eğitimini tamamladıktan sonra okulunda “piyesahne” ekibine katıldı.

Dogus_Akyuz

Doğuş Akyüz

1983 yılında Fransa’da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi ve ardından Bilgi Üniversitesi Hukuk fakültesi mezunudur.
2008 yılından beri avukatlık yapmaktadır. Çeşitli tiyatro gruplarından yer aldıktan sonra 2017 yılından itibaren piyesahne
ile tiyatro hayatına devam etmektedir. Esra_Gonen

Esra Gönen

1980 Istanbul doğumlu bir kış çocuğudur. Lisans eğitimini Ekonomi anadalında tamamlamış ve bu doğrultuda iş hayatına atılmışsa da, üniversite yıllarında tanıştığı tiyatro oyunculuğu ile olan gönül bağını hiç kopartmamıştır.
Uluslarası Ticaret ile geçen 15 yılın ardından, oyunculuğu profesyonel anlamda yurutmeye karar vermiş ve eğitimler almaya başlamıştır.
Kurumsal hayatına da, oyunculuk eğitimlerine de devam etmektedir ve – ne mutlu ki – hâlâ biraz çocuktur ;).” Ilknur_Acikelli

İlknur Açıkelli

İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdi.. Şu anda bir haber kanalında haber prodüksiyon şefi… Oyunculuk eğitimine Duru Tiyatro Oyunculuk Atölyesi’nde başladı. Ardından Tümay Özokur Oyunculuk Ajansı’nda Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi, sonrasında oyuncu koçu Ayşegül Aydın Baydar’dan özel ders aldı. Senaryo ve tiyatro oyunları yazmaktadır.

Merve_Gokcek

Merve Nizipli

1991 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Turizm mezunudur. 2017’de başlamış olduğu tiyatro hayatına profesyonel oyunculuk eğitimi ile severek devam etmektedir.

Nesem_Kam_Kip-800x800

Neşem Kam Kip

1992 yılında İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyat Bölümünü okuduğu sırada tiyatro eğitimi aldı. Okulu yarım bırakarak tekrar sınavlara hazırlandı ve Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi. Kendini bulma ve tanıma sürecince yaşadığı deneyimler sonucunda oyuncu olmaya karar vererek profesyonel seslendirme ve oyunculuk eğitimleri aldı. Şu anda oyunculuk ve seslendirme yapmaktadır.

Nil_Ertug

Nil Ertuğ Akyüz

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Matematik mühendisidir. Bilgi teknolojileri iş analisti olarak çalışmaktadır. İlk sahneye çıkması Barış Manço, “Adam Olacak Çocuk” programı ile olmuştur. Çocukluğundan beri kalbinin derinliklerinde sakladığı oyunculuğa, Duru Tiyatro’da aldığı oyunculuk eğitiminden sonra ilk adımı atmıştır. Erbulak Evi, Tiyatroadam ve bağlı bulunduğu şirketlerin tiyatro gruplarında çeşitli eğitimler almıştır. Oyuncu Koçu Ayşegül Aydın’dan kamera önü oyunculuk özel dersi almıştır.
Erbulak Evi’nde “Bangır Bangır Ferdi Çalarken Belki Bir Gün Uçarız” adlı oyunu, İstanbul’da birkaç kez ve sonrasında Ankara’da festivallerde de oynamıştır. Bağlı bulunduğu şirketlerde ise “Keşanlı Ali Destanı”, “Kanlı Düğün” oyunlarında yer almıştır.
Piyesahne ekibinde “Şimdi Olmaz Sevgilim”, “Hangi Oyun?” ve “Prömiyer Partisi” oyunlarında yer almış olup, “Prömiyer Partisi” oyunu ikinci sezonunda yardımcı yönetmenlik de yapmaktadır. Selim_Yener

Selim Yener

1973’de İstanbul’da doğdu. Makine yüksek mühendisidir. Bir otomotiv firmasında yönetici olarak görev yapmaktadır. Seslendirme ile başlayan sanat hayatına,  profesyonel oyunculuk eğitimleri (Duru Tiyatro, Dialog Anlatım İletişim) ve tiyatro oyunları ile devam etmektedir. Piyesahne ekibinde “Şimdi Olmaz Sevgilim”, “Hangi Oyun?” ve “Prömiyer Partisi” adlı oyunlarda, Dialog Anlatım İletişim’de ise “Sevgili Doktor” adlı oyunda rol almıştır. Piyesahne oyunlarında tercüme, uyarlama ve görsel tasarım da yapmaktadır. Ayrıca “Sesli Tiyatro”da seslendirme yapmaktadır.

Semih_Sarica-piyesahne-800x800-02

Semih Sarıca

1997 yılında İstanbul’da doğdu. Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Sahneye 2015 yılında Deli Bayramı adlı oyunla giriş yaptı. Devamında oyunculuk eğitimini tamamladıktan sonra Sevgili Doktor adlı oyunda yer aldı.

Gamze_Uzundere

GAMZE UZUNDERE

1986 yılının Temmuz ayında Ankara’ da doğup, eğitim hayatını tamamladıktan sonra beyaz yaka olmak için İstanbul’a gider. Kurumsal hayatın içinde Yaratıcı Drama ile tanışıp ardından Doğaçlama Tiyatro hemen arkasından temel oyunculuk eğitimi, Eric Morris derken kendiyle tanışmanın tüm hazzı ile çalışmalarına gönüllü olarak devam eder. “Herkesin önce kendisiyle tanışması gerektiğine inanan” Gamze, son olarak Yönetmen Yardımcılığı yapmaktadır.

Tolga_Oyanay

TOLGA OYANAY

1981 yılında Almanya’da doğdu. Tiyatro Dünyası Oyuncuları ve Piyesahne tiyatro ekiplerinde teknik ekipte görev yapmakta olup aynı zamanda Fazla Mesai Tiyatro Grubunda Oyunculuk eğitimine devam etmektedir. Kaç Baba Kaç, Lüküs Hayat ve Tersine Dünya oyunlarında rol almaktadır. Tiyatronun yanı sıra 2002 yılında Aşk ve Gurur dizisinde ve bir GSM operatörü reklam filminde rol almıştır.

Ramazan_Ekinci

RAMAZAN EKİNCİ

Alev_Gokmen

ALEV GÖKMEN

1991 yılında İstanbul doğumlu olan Alev Gökmen, 2010 yılında İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra birçok kurumsal firmada İşe Alım üzerine kariyerine devam etmiştir.

2014 yılında Can Törtop ve Ümmühan Kıldiş eğitmenliğinde Fazla Mesai Tiyatro Grubu’nda tiyatro eğitimine başlamış ve eğitimi halen devam etmektedir.

EMRAH TİRSİ

FATİH DAĞIDIR

Özlem Apaydın Toprakçı