Oyunlar

Maaş Yattı : metamorfoz

2022-2024

Ortak geçmişlerinin aksine, hayata bakışları birbirinden farklı Murat ile Ömer’in, tanıdık bir kurumsal hayat eksenindeki hikayesi…


Murat, eşine sürpriz yapmak için bilet aldığı kapalı gişe oyunun heyecanı ile işlerini tamamlayıp ofisten çıkmak üzeredir. Fakat Ömer’e gelen bir son dakika işi, Murat’ın sürprizini ve daha fazlasını alt üst edecektir.

Oyun takvimi ve biletler için tıklayınız.

Yazan

Çağdaş Murat Tunalı, Selim Yener

Yöneten, Oynayan

Edib Çakır, Selim Yener

Yönetmen Yardımcısı

Gamze Uzundere, Çağdaş Murat Tunalı

Ses-Işık Tasarımı, Yönetimi

Gamze Uzundere, Uluç Yanoğlu

Sahne Tasarımı

Çağdaş Murat Tunalı

Görsel Tasarım

Selim Yener

Oyunlardan Fotoğraflar

Fragman

Prömiyer Partisi

2018-2020

“Shakespeare’in Othello oyununun final sahnesinin ardından perde kapanır. Oyuncular, temsilden sonra, prömiyer partisi için tiyatroda kalır. Ancak keyifli kutlama, gizemli bir ölümle bölünür. Partiye katılanlar birbirinden şüphelenir ve içlerinden biri de faildir. Olayın gizemi çözülmeye, suçlu bulunmaya çalışılırken, hem entrikalar hem de insanların iç yüzü ortaya çıkmaya başlar.” 

Rus yazar Valentin Krasnogorov’un kaleminden, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Şahin Ergüney’in yönetiminden, polisiye tadında, insanı anlatan bir kara komedi.

Yazar

Valentin Krasnogorov

Yönetmen

Şahin Ergüney

Oyuncular

Çağdaş Murat Tunalı (Adnan Başar), Doğuş Akyüz, Esra Gönen, Neşem Kam Kip (Merve Nizipli), Nil Ertuğ Akyüz, Selim Yener, Semih Sarıca

Çeviri

piyesahne

Yönetmen Yardımcısı

Nil Ertuğ Akyüz (Gamze Uzundere)

Sahne / Dekor Tasarımı

Özlem Apaydın Toprakçı

Görsel Tasarım

Selim Yener

Ses/Işık Teknisyeni

Bahadır Bingöl (Fatih Dağıdır)

Teknik Ekip

Tolga Oyanay, Ramazan Ekinci

Oyunlardan Fotoğraflar

#tbtv | Oyun Videosu

Hangi Oyun?

2016-2018

Tecrübeli oyuncular Charlotte ve George Hay, Buffalo’da bir tiyatroda iki oyundan oluşan bir repertuar sahnelemektedir. Maddi durumları pek de parlak değildir. En çok bekledikleri rolleri başka oyunculara kaptırmışlardır. Kızları Rosalind farklı bir hayatı seçmiştir. Paul’u tiyatro müdürü olarak tekrar kumpanyaya dahil etmişlerdir. Anneleri Ethel, yardımcı oyuncu Eileen ve kumpanyanın diğer oyuncularıyla birlikte bir çıkış yolu aramaktadırlar. Bir haber, bir telefon ve sürpriz misafirler Howard ve Richard’la birlikte hayatları daha da karmaşık bir hale gelmiştir. Beklenmedik bir ziyaret haberi gelir ve hangi oyunu oynamaları gerektiği konusunda işler tam bir arapsaçına döner. Ve olaylar gitgide içinden çıkılmaz bir hal alır.

Yazar

Ken Ludwig

Yönetmen

Cem Yanılmaz

Oyuncular

Adnan Başar, İlknur Açıkelli, Selim Yener, Nil Ertuğ Akyüz, Doğuş Akyüz (Göktuğ Günal), Meltem Baycan, Hasan Balkan, Yasemin Erensoy

Uyarlama / Görsel Tasarım

Selim Yener

Yönetmen Yardımcısı

Meltem Baycan

Ses/Işık Teknisyeni

Alev Gökmen

Teknik Ekip

Tolga Oyanay, Ramazan Ekinci

Oyunlardan Fotoğraflar

#tbtv | Oyun Videosu

Şimdi Olmaz Sevgilim

2014-2016

Londra’nın en ünlü kürkçü dükkanlarından “Bodley, Bodley ve Crouch”‘da gün telaşlı başlar. Dükkan sahiplerinden Arnold Crouch, ortağı Gilbert Bodley çapkınlık peşinde koşarken dükkandaki işlere yetişmekte zorlanmaktadır. Bay Bodley en pahalı kürklerden birini metresi Janie McMichael’ın gönlünü almak için kocasına düşük fiyattan satmaya çalışırken, Bay Crouch ve sekreterleri Bayan Tipdale bu anlaşmanın ortasında sıkışır kalır. Bayan Bodley’nin tatilden erken dönmesi ve Bay McMichael’in metresi Sue Lawson’ın da olaylara karışması ile gün içinden çıkılmaz entrikalar zincirine dönüşür.

Yazarlar

Ray Cooney, John Chapman

Yönetmen

Cem Yanılmaz

Oyuncular

Adnan Başar, Edib Çakır, Gizem Terzi (Ayşegül Hardern), İlknur Açıkelli, Göktuğ Günal (Efecan Erdoğan), Selim Yener, Nil Ertuğ Akyüz (Gonca Subaşı), Meltem Baycan (Cansu Tokuç)

Çeviren

Ayşegül Hardern

Müzik ve Koreografi

Edib Çakır

Uyarlama / Görsel Tasarım

Selim Yener

Yönetmen Yardımcısı

Meltem Baycan (Cansu Tokuç)

Teknik Ekip

Duru Tiyatro Teknik Ekibi

Oyunlardan Fotoğraflar

#tbtv | Oyun Videosu