Oyunlarımız (2018~)

PRÖMİYER PARTİSİ

"Shakespeare’in Othello oyununun final sahnesinin ardından perde kapanır. Oyuncular, temsilden sonra, prömiyer partisi için tiyatroda kalır. Ancak keyifli kutlama, gizemli bir ölümle bölünür. Partiye katılanlar birbirinden şüphelenir ve içlerinden biri de faildir. Olayın gizemi çözülmeye, suçlu bulunmaya çalışılırken, hem entrikalar hem de insanların iç yüzü ortaya çıkmaya başlar." 

Rus yazar Valentin Krasnogorov’un kaleminden, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Şahin Ergüney’in yönetiminden, polisiye tadında, insanı anlatan yepyeni bir kara komedi.

Yazar: Valentin Krasnogorov
Yönetmen: Şahin Ergüney
Oyuncular: Çağdaş Murat Tunalı, Doğuş Akyüz, Esra Gönen, Neşem Kam Kip, Nil Ertuğ, Selim Yener, Semih Sarıca
Çeviri: piyesahne
Yönetmen Yardımcısı: Nil Ertuğ
Sahne/Dekor Tasarımı: Özlem Apaydın Toprakçı
Ses/Işık Teknisyeni: Alev Gökmen/Emrah Tirsi/Emrah Dağıdır
Teknik Ekip: Tolga Oyanay, Ramazan Ekinci

Oyunlarımız (2016~2018)

Hangi Oyun?

Tecrübeli oyuncular Charlotte ve George Hay, Buffalo’da bir tiyatroda iki oyundan oluşan bir repertuar sahnelemektedir. Maddi durumları pek de parlak değildir. En çok bekledikleri rolleri başka oyunculara kaptırmışlardır. Kızları Rosalind farklı bir hayatı seçmiştir. Paul’u tiyatro müdürü olarak tekrar kumpanyaya dahil etmişlerdir. Anneleri Ethel, yardımcı oyuncu Eileen ve kumpanyanın diğer oyuncularıyla birlikte bir çıkış yolu aramaktadırlar. Bir haber, bir telefon ve sürpriz misafirler Howard ve Richard’la birlikte hayatları daha da karmaşık bir hale gelmiştir. Beklenmedik bir ziyaret haberi gelir ve hangi oyunu oynamaları gerektiği konusunda işler tam bir arapsaçına döner. Ve olaylar gitgide içinden çıkılmaz bir hal alır.

Yazan: Ken Ludwig
Yönetmen: Cem Yanılmaz
Yardımcı Yönetmen: Meltem Baycan
Uyarlama/Görsel Tasarım: Selim Yener
Oyuncular: Adnan Başar, İlknur Açıkelli, Selim Yener, Nil Ertuğ, Göktuğ Günal, Meltem Baycan, Hasan Balkan, Yasemin Erensoy

Oyunlarımız (2014~2016)

Şimdi Olmaz Sevgilim

Londra’nın en ünlü kürkçü dükkanlarından “Bodley, Bodley ve Crouch”’da gün telaşlı başlar. Dükkan sahiplerinden Arnold Crouch, ortağı Gilbert Bodley çapkınlık peşinde koşarken dükkandaki işlere yetişmekte zorlanmaktadır. Bay Bodley en pahalı kürklerden birini metresi Janie McMichael’ın gönlünü almak için kocasına düşük fiyattan satmaya çalışırken, Bay Crouch ve sekreterleri Bayan Tipdale bu anlaşmanın ortasında sıkışır kalır. Bayan Bodley’nin tatilden erken dönmesi ve Bay McMichael’in metresi Sue Lawson’ın da olaylara karışması ile gün içinden çıkılmaz entrikalar zincirine dönüşür.

Yazan: Ray Cooney, John Chapman
Yönetmen: Cem Yanılmaz
Yardımcı Yönetmen: Cansu Tokuç
Uyarlama/Görsel Tasarım: Selim Yener
Oyuncular: Adnan Başar, Edib Çakır, Ayşegül Hardern/Gizem Terzi, İlknur Açıkelli, Efecan Erdoğan, Selim Yener, Nil Ertuğ, Gonca Subaşı, Göktuğ Günal/Doğuş Akyüz, Meltem Baycan